Faaliyetler

HERA Projesi Kapsamında Yürütülen Faaliyetler

Eğitimler

Uygulama öncesinde kadınlara, hamilelik süresince dikkat edilmesi gerekenler, kontroller, riskler, çocuklar için aşının önemi ve aşının olmadığı durumlarda ortaya çıkabilecek sorunları kapsayan sağlık eğitimi verilmektedir.

Uygulamanın Kullanılması, Takip ve Kontrol

Uygulamanın tanıtımı yapılacak ve kullanımı hakkında eğitim verilecek. Eğitimlerin ardından, aşı takibi ve doğum öncesi bakım; anlık bildirimlerle, sağlık hakkında bilgi paylaşımlarıyla ve elektronik sağlık kayıtlarıyla desteklenecektir. Aynı zamanda uygulama elektronik sağlık kayıtlarının tutulmasını da sağlamaktadır.

Grand Challenges Canada

Gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde, sağlık alanındaki sorunlara; bilim, teknoloji ve soysal alanlarda çözümler üreten projeleri Kanada Hükümeti’nden aldığı ödenekle destekleyen bir kuruluştur. Öncelikli hedefi, kritik küresel sağlık sorunlarını çözmek olan kuruluş, cesur fikirler ve geliştirilecek projeler ile daha iyi bir dünya çabasındadır. Bu çaba doğrultusunda, gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde, entegre yenilikler ve projeler ile anne, yenidoğan, bebek ve çocuk ölümlerini azaltmak ve yaşam şartlarını iyileştirmek temel misyonudur.